דגשים ליום גיבוש מוצלח

יום גיבוש מוצלח כשמו כן הוא יום עם פעילות למטרת גיבוש העובדים, הוא צריך להיות מהנה כיפי ושובר שיגרה. העובדים שלכם מחכים לזה בכל שנה והיום תורם לאווירה נינוחה וחיובית במסגרת העבודה השגרתית.

לפני שאתם מתחילים בארגון היום כדאי לקחת בחשבון היכן לשים דגש להצלחת היום.

הכנת תקציב הנדיבות

ראשית יש לבחון מה התקציב העומד לטובת יום הגיבוש. יש לקחת בחשבון את האוכל, הפעילות, תחבורה, כניסה לאתרים, מתנה לעובדים כשהתקציב מחושב כולל את כל ההוצאות הנלוות.

לאחר הגדרת התקציב לאדם אפשר לחפש כיוון לפעילויות האפשריות.

לא להתפשר על אוכל!

מרכיב חשוב ועיקרי ביום הגיבוש ובתקציב זה האוכל (אוכל מוכן לאירועים). רצוי להתחשב בכל מגבלות העובדים החל משומרי כשרות ועד טבעונים/ צמחוניים ואלרגיים, בכל מקום כמעט ניתן למצוא פתרון וגם אם המקום לא ערוך לקהל מסוים רצוי לדאוג מראש למנה מיוחדת לעובד כזה או אחר.


רוצים להזמין דוכני מזון לאירועים?


התאמת הפעילות למשתתפים

חשוב מאוד לבחור את הפעילות גיבוש למשתתפים להתחשב בטווח הגילאים, בתחומי העניין, אם יש נשים הרות או אנשים עם מוגבלות צעירים או מבוגרים נשים או גברים דתיים או חילונים כל קהל מיוחד כזה ישפיע על הבחירה של הפעילות. לדוגמא: נשים הרות לא ייהנו בקיר טיפוס.

מספר המשתתפים

חלק מתכנון היום, לאחר הגדרת התקציב כמובן שיש לבדוק כמה משתתפים יהיו ביום הזה, ברוב המקרים אם יש למעלה מ-50 משתתפים רצוי לחשוב על חלקוה לקבוצות או לחילופין להוסיף מדריך או לקחת פעילות שאינה מצריכה תשומת לב מיוחדת לכל אחד מהמשתתפים.


גולשים נוספים התעניינו בכתבה – יום כיף לעובדים– חלק בלתי נפרד מלוח השנה של הארגון


מספר רעיונות לימי גיבוש

  • הופעות – מופע סטנד-אפ מאוד מקובל היום מתאים למשתתפים רבים ולטווח גילאים משתנה, בנוסף הופעה של אומן חושים שהיא גם חווייתית יכולה לבוא בחשבון.
  • טיול מודרך בטבע – יש המון מקומות יפים בארץ לטיולים, אפשר טיולי מים בימי הקיץ החמים וגם בחורף אפשר ליהנות מהנוף המיוחד של ארצנו.
  • טיולי שטח באופניים – טיוליאופניים הפכו בשנים האחרונות לפעילות מועדפת. אומנם לא זולה, מאתגרת ולא מתאימה לכל קהל משתתפים מבחינת כושר, מוגבלות וטווח גילאים, אך בהחלט מהנה מיוחדת ויכולה לתרום לאווירה חיובית בקרב העובדים.
  • מקומות סגורים – סרט, באולינג פעילות מסוג זה מתאימה יותר לבילוי בימי חורף קרים ועדיין מהנה שכן יש תחרות ומתח בבאולינג ועניין בסרט, אפשרות זו נחשבת זולה יחסית ויכול להיות שתרצו להשקיע יותר במסעדה טובה ומתנה לעובדים על חשבון התקציב שנותר.
  • פעילות רגועה – לפעמים מה שזקוקים העובדים אחרי תקופה לחוצה במשרדפשוט יום או ערב רגוע ושליו. אולי נכון יותר לארגן פעילות ללא הרבה מאמץ, דווקא השקט הוא המצרך הנדרש בזמן הנתון. ערב בחוף הים עם כוס שתיה אוכל טעים מוסיקת רקע נעימה ושיחה פחות רשמית ומחייבת יכולים להיות ערב גיבוש לא פחות מוצלח.

לסיכום

ככל שנתכננן את כל היום ונתחשב בכל הנתונים כך הסיכוי להצלחת יום גיבוש. מומלץ לשכור את שירותי חברת ארגון והפקת ימי גיבוש לעובדים – פנו אלינו ואל תהססו – צ'ילי הפקות.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *