דוכן מזון – כוכב האירוע

כל אירוע יש מסמר. מסמר האירוע הוא כוכב הערב, זה שעושה את החוויה. נהוג לחשוב על אדם מסויים, אומן כלשהו, כאשר נשמעות המילים מסמר האירוע. זה החד, המצחיק, המרגש שמשאיר חוויות לאורך זמן. פה מדובר על חוויה שונה, עד דוכני מזון שגונבים את ההצגה.

לאורך הזמן האירועים השונים עברו "אבולוציה", ומאירועים שיושבים בהם סביב שולחנות, הפכו האירועים לעליזים יותר, לקלילים וקופצניים יותר.

גם המזון עבר אבולוציה, מזון ישראלי, מזון עדתי, ומזון שנוצר מתוך אהבת האוכל והבישול – מזון גורמה. כאשר עורכים ארוע חשוב לבחור טעמים וסגנון הגשה.

אולי יעניין אותך קייטרינג כשר למהדרין במרכז

אחרי דור האיקס שהקים את המדינה, ונחשב לדור מתון, הגיע הדור שאחרי, דור ה –y  שנחשב לדור קופצני יותר וחסר סבלנות. ומשום כך האירוח מהסורתי הפך להיות מישן עד כבד משהו, והישיבה מסביב לשולחן, כאשר המנה העיקרית היא בחירה בין עוף לבורקס, הפך ללא רלוונטי.

בהתאמה לתרבות הקופצנית והחסרת סבלנות, נולד בתחום האירועים רעיון שונה – להקים דוכני מזון, כאשר כל דוכן מציע מזון שונה, כל צלחת מעוצבת שונה, ההגשה אף היא שונה, אין צורך לחכות למלצר, אפשר לעבור מדוכן אחד לשני ולהרכיב מנה על פי טעמו של הסועד.

דוכני מוזן אלו בעצם דוכנים המפוזרים בסדר שבוחר המארח בחלל האירוע, דוכנים מעוצבים לעילא.

NOYA FOOD מתמחים בדוכני מזון לאירועים, אופן ההכנה בדוכן הוא מהיר, השירות והאיכון הם ללא פשרות, וכן טריות המזון.

ישנם דוכנים בשריים, ישנם דוכנים חלביים וישנם דוכני קינוח. בעל האירוע יכול לבחור אם הוא רוצה לערוך אירוע שהוא בשרי, או אירוע שהוא חלבי, או שילוב בין השניים.

כאשר האירוע מתנהל ללא הפרעה, עוברים האורחים לפי רצונם בין הדוכנים, שלא כמו באירוע המסורתי בו יש לשבת מול שולחן ולחכות למלצר, ולבחור בין שלושה דברים. האוירה אף היא קלילה וזורמת והחוויה הקולינרית משביעת רצון ומושלמת.

החלטתם לעשות אירוע שיש בו דוכני מזון? הכנו עבורכם 5 טיפים:

1 – אם האירוע הוא בשרי ניתן לבחור מספר סוגים של בשר.

2 – הקפידו שהדוכנים יהיו אסטטים ומעוצבים ברוח האירוע.

3 –רצוי לפזר את הדוכנים באופן כזה שיהיו נגישים לאורחים.

4 – בין הדוכנים כדאי לפזר דוכן לילדים, קינוח כגון פופקורן או שערות סבתא.

5 – בקשו דוכן משקאות חמים וקרים שיפעל לאורך כל האירוע.

בעל אירוע שבוחר להפעיל דוכני מזון משדרג את האירוע לאין ערוך, מוסיף לו צבעוניות וטעם, מגוון בסגנונות המזון והבישול, וגורם לאורחים לצאת שבעים ומרוצים. (קראו על קייטרינג אסאדו כשר)

המקצוענים האמיתיים הם אלו שעומדים מאחורי הדוכנים, שסגנון ההגשה שלהם מחוייך ונדיב, ונחמד לקבל מהם שירות.

איך יודעים מה טעים? טועמים.

יאך יודעים מה מה יפה? רואים

איך יודעים מה קריר? מרגישים

רואים טועמים ומרגישים – מפעילים את כל החושים. כאשר הכל גלוי לעין ובטוב טעם, האורח נהנה יותר, חווה יותר את האירוע ושמח שבעתיים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *