השכרת מקרנים – שינויים טכנולוגיים

עולם הטכנולוגיה מתקדם במהירות. בכל יום ניתן לשמוע על המצאה חדשה שמשנה את העולם. בעבר היה מדובר על המצאת המחשב, המצלמה והטלפונים החכמים. כיום, כאשר קיימים כל כך הרבה מכשירים בשוק ההמצאות הפכו צנועות יותר. בכל מכשיר נבדקת יכולת ההתייעלות וכך הוא ממציא את עצמו מחדש פעם אחר פעם. שינוי יכולת הרזולוציה של טלפונים חכמים, הוספת אפשרויות שונות למחשבים וגם בתחום המקרנים העולם מתקדם בצעדי ענק. הנה כמה שינויים שכדאי לשמוע עליהם בתחום של השכרת מקרן.

העולם מונח בכף ידך

תיקון Keystone

כדי שהתמונה תהיה באיכות הטובה ביותר שיש המקרן צריך להיות ממש מול הקיר או המסך עליו מקרינים. כל תזוזה למעלה או למטה גורמת לתמונה לקבל צורות מוזרות ואיכות נמוכה יותר. כדי להתגבר על הבעיה הומצא תיקון Keystone שמאפשר למקרן לשמור על איכות התמונה וצרותה גם עם הטיה, עד גבול מסוים. היכולת לתקן את איכות התמונה גם ללא מיקום מושלם יכולים להקל על ההקרנה בתנאים קשים יותר ולאפשר ליהנות מן המקרן גם במקום ללא חצובה מתאימה עבורו.

נורת LED

במקרנים הישנים ניתן למצוא נורות פשוטות ורגילות העובדות במנגנון הישן והטוב. אמנם מקרנים אלו יכולים לפעול נהדר לאורך שנים, אך עם הזמן הצבעים מאבדים מן החדות המאפיינת אותם והופכים להיות דהויים יותר. נורת LED מאפשרת למקרן חיים ארוכים יותר ללא צורך בהחלפת נורה, אך מלבד זאת גם הצבעים נשמרים באופן מיטבי לאורך זמן – דבר המשפר את איכות התמונה המוקרנת גם לאחר שנים של שימוש.

הקרנה תלת מימד

בעולם הקולנוע הפכה להיות טכנולוגיית התלת מימד לדבר שבשגרה. בסרטים רבים ניתן לקבל בתחילת הסרט משקפיים מיוחדים המאפשרים לצופה להיות חלק אינטגראלי מן הסרט וליהנות ממנו בצורה שונה. למרות העובדה שזוהי טכנולוגיה מוכרת, בעולם המקרנים הנושא עדיין נחשב לטרי וצעיר. מקרנים המבטיחים הקרנת תלת מימד יש לבחון לפני השימוש ולבצע הקרנת ניסיון שתוכל להעיד האם המקרן יוכל לעמוד בציפיות או שמומלץ לחכות מעט להתפתחות בתחום. חשוב לזכור שהקרנה שכזו מצריכה מכשירים ועזרים נלווים ולכן יש לבדוק היטב לפני החלטה על השכרת מקרנים האם המעטפת המקצועית הנדרשת אכן קיימת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן